Aziz Yıldırım aday olacak: ‘Mourinho’yu Türkiye’ye getireceğim’

Süper Lig’in bitmesine 2 hafta kala, şampiyonluk yarışında lider Galatasaray’ın 6 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

71 yaşındaki Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada aday olma kararı aldığını söyledi. Yıldırım adaylığına ilişkin 15 Mayıs Çarşamba günü saat 13.30’da Wyndham Grand Kalamış Otel’de basın toplantısı düzenleyecek.

Bu arada kongre ve divan üyelerinin Aziz Yıldırım’ın aday olması için noter imzalı beyanname toplamaya başladığı iddia edildi.

Geçtiğimiz hafta yeniden aday olma kararı alan mevcut başkan Ali Koç, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmede Saran’ın adaylıktan çekilmesini sağlamış ve destek açıklamasını almıştı.

Aziz Yıldırım, 15 Şubat 1998’de yapılan Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulunda Vefa Küçük’ü sadece 1 oy farkla geçerek, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı’na seçilmişti. Ardından 20 yıl bu görevi sürdüren Yıldırım, 2018’de görevi Ali Koç’a devretmişti.

YILDIRIM: MOURINHO’YU GETİRECEĞİM

Öte yandan Aziz Yıldırım Haber Global’e yaptığı açıklamada aday olacağını belirterek, “José Mourinho ile görüştüm. Kazanırsam Mourinho’yu Türkiye’ye getireceğim” dedi.

Yıldırım şunları söyledi:

Kamuoyunda aday olup olmayacağıma dair haberlere açıklık getireyim. Perşembe günü basınla toplantı yapacağız ve burada Fenerbahçe’ye aday olacağımı açıklayacağım. Buradan tüm kamuoyuna duyurayım.

Biz Fenerbahçe’nin büyüklüğünü daha büyük hale getireceğiz. Bizim kavgamız Fenerbahçe’nin büyüklüğü.

Camiayı 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi bir araya getirmek istiyoruz.

Fenerbahçe artık büyük hocalarla büyük takımlarla mücadele etmelidir.

Türkiye’de mutlaka şampiyon olmalıdır. Avrupa’da da en az bir final oynamalıdır.

José Mourinho ile görüştüm. Fenerbahçe’nin sana, senin de Fenerbahçe’ye ihtiyacı var. Fenerbahçe’ye iyi bir takım kurarak iyi bir çıkış yapabilirsin dedim. Büyük ihtimalle biz kazanırsak Mourinho’yu Türkiye’ye getireceğim.

Mourinho, Konyaspor-Fenerbahçe maçını da canlı seyrettiğini söyledi.”

‘NE KADAR İSTERSE OYUNCU ALACAĞIM’

Yıldırım OdaTV’ye yaptığı açıklama ise “Benim arkadaşlarımla onun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Ne kadar isterse oyuncu da alacağım. Konyaspor-Fenerbahçe maçını da canlı olarak izlediğini söyledi bana” ifadelerini kullandı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir