DOGE, SHIB ve PEPE Coin Tahminleri: Daha Fazla Düşüş mü?

Bu hafta kripto para piyasasında önemli bir gerileme yaşandı. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıkların değerleri son yedi gün içinde derin kayıplar gördü. Bitcoin ile istatistiksel olarak pozitif bir korelasyon paylaşan bu düşüş, çeşitli meme coin’lerin değerlerini de etkiledi. Piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan tüm meme coin varlıkları son yedi gün içinde çift haneli fiyat düşüşleri yaşadı. Teknik analist Abiodun Oladokun, DOGE, SHIB ve PEPE Coin için tahminlerini paylaşıyor.

DOGE fiyat tahmini: token önemli hareketli ortalamanın altına düştü

Önde gelen meme coin’i Dogecoin (DOGE) 0,095 dolardan işlem görüyor. Coin’in değeri son bir hafta içinde %24 oranında düştü. Mevcut fiyatıyla DOGE, en son Şubat ayında görülen bir fiyat seviyesinde el değiştiriyor. Kripto paranın fiyatı 7 Haziran’da 20 günlük üssel hareketli ortalamasının (EMA) altına düştü ve o zamandan beri bu seviyenin altında işlem görüyor. Bir varlığın 20 günlük EMA’sı, son 20 işlem günündeki ortalama fiyatını ölçer. Fiyat bu seviyenin altına düştüğünde, satıcıların alıcıları ezdiği bir momentum değişimine işaret eder. Satış baskısında ani bir artışa işaret eder ve fiyat düşüşünün devam edeceğini gösterir. DOGE’nin fiyatındaki düşüş devam ederse, kartlarda 0.091 dolara düşüş var.

Dogecoin Analizi. Kaynak: TradingView

SHIB fiyat tahmini: Azalan alım baskısıyla mücadele ediyor

Shiba Inu‘nun (SHIB) fiyatı son yedi günde %23 düştü. Yazı sırasında, meme coin 0,000013 dolardan işlem görüyordu. Genel piyasa düşüş trendinden de etkilenen piyasa katılımcıları arasında SHIB’ye olan talep düştü. Bu durum, kripto paranın azalan Birikim/Dağıtım (A/D) Çizgisinden gelen verilere dayanıyor. Bu gösterge, bir varlığın fiyat hareketinin arkasındaki alım ve satım baskısını (birikim ve dağıtım) değerlendirir. Düştüğünde, satış baskısının satın alma baskısına göre arttığını gösterir.

Bu yazı itibariyle, SHIB’nin A/D Çizgisinin değeri 815,99 milyardır. Yalnızca bu hafta, 1 Temmuz’da kaydedilen 6 trilyondan %86 oranında düşmüş durumda. SHIB’nin durumunda olduğu gibi, bir varlığın fiyatı da düşen bir A/D Çizgisi ile birlikte düşerse, düşüş sinyalini güçlendirir ve düşüş trendinin daha fazla ivmeye sahip olabileceğini gösterir. Bu eğilimin devam etmesi halinde SHIB’nin değeri 0,000012 dolara kadar düşebilir.

Shiba Inu Analizi. Kaynak: TradingView

PEPE Coin fiyat tahmini: Düşüş long traderların başını belaya soktu!

Solana tabanlı kurbağa temalı meme coin Pepe’nin (PEPE Coin) değeri, incelenen hafta boyunca %36 oranında düştü. Bu durum, token’ın türev piyasasındaki birçok long pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı. Tasfiyeler, bir varlığın türev piyasasında, bir traderın pozisyonu, pozisyonu sürdürmek için yeterli fon olmaması nedeniyle zorla kapatıldığında meydana gelir.

Long likidasyonlar, bir varlığın değeri aniden düştüğünde ve bir fiyat rallisi lehine açık pozisyonları olan traderlar pozisyonlarından çıkmak zorunda kaldıklarında gerçekleşir. Altcoini takip etmeye devam eden önemli düşüş eğilimi, daha fazla long likidasyon olasılığına işaret ediyor. PEPE’nin Parabolik Durdurma ve Ters Çevirme (SAR) göstergesinden elde edilen veriler göre, noktalar basın zamanında meme coin’in fiyatının üzerinde yer alıyor. Bu gösterge bir varlığın fiyat eğilimlerini ölçer ve potansiyel fiyat dönüş noktalarını belirler. Noktaları bir varlığın fiyatının üzerine yerleştirildiğinde, piyasanın düşüşte olduğu söylenir. Varlığın fiyatının düştüğünü ve devam edebileceğini gösterir. Bu düşüş devam ederse, PEPE Coin 0,0000077 dolara düşebilir.

Pepe Coin Analizi. Kaynak: TradingView

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir